MRL ASANSÖR

Makine Dairesiz Asansörlerin son yıllarda asansör imalatçılarının nezdinde kabul görmesi ve standart belirleyicilerinin ürünü benimsemesi sonucu tüm dünyada yaygınlaşmaya başlamıştır. Diğer asansör firmaları da artık müşterilerine alternatif olarak MDA teklifi sunmaya başlamıştır.

MDA’ları 20 kata kadar olan yapılara 2.500 kg taşıma kapasitesi ve 1.6 m/sn hıza kadar montaj yapma imkanı vardır. Genellikle frekans kontrollü motorlar tercih edilmektedir.

Tahrik motoru asansör boşluğuna veya kabin üzerine monte edilebilen, bir asansör makine dairesine ihtiyaç duymayan asansör tipine denir.

Makine dairesiz asansörlerin kullanıma sunulması, dünya asansör endüstrisinin gelişiminin bir sonucudur. Bu yeni gelişmiş asansör teknolojisi, asansör imalatçılarının makineyi asansör boşluğunda en uygun yere konumlandırmasına imkan tanır. Dolayısıyla bir Makine Dairesi ihtiyacını ortadan kaldırır. Makine Dairesiz Asansörler ilk defa KONE tarafından ABD pazarına sunulmuştur. Başlangıçta sınırlı uygulamaları ve ABD standartlarını karşılamadaki yetersizliği nedeniyle asansör sektöründe yaygınlaşması yavaş olmuştur.

 

     İLETİŞİM

Beşyol Mah. Cami Sk. No:24/4 (E5 Yanyol) Küçükçekmece / İstanbul

KURUMSAL

Telif Hakkı © 2024 ADM ASANSÖR. Tüm hakları saklıdır.

Scroll to Top